Sylwia Gulewicz-Wysocka architekt

Nazywam się Sylwia Gulewicz-Wysocka. Jestem architektem wnętrz, rodowitą wrocławianką, pasjonatką wspinaczki skałkowej. Od lat współtworzę Noc z Designem.

Jak to się zaczęło

Studiowałam na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Studia te wdzięcznie połączyły wykształcenie techniczne z potrzebą artystycznej ekspresji, a moją ścieżkę zawodową z pasją. Od kilkunastu lat zajmuję się architektonicznym i plastycznym projektowaniem wnętrz zarówno mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.

moje inspiracje

Najważniejszą inspiracją są dla mnie potrzeby i pasje inwestorów. Dzięki temu wnętrze Twojego domu, mieszkania czy miejsca pracy staje się Twoją wizytówką. Moim zadaniem jest pogodzenie tych wytycznych z obowiązującymi przepisami, trendami oraz możliwościami technicznymi i finansowymi. Ale przede wszystkim stawiam na rozwiązania, w których będziesz się dobrze czuć i dobrze żyć. Oczywiście każdy miłośnik niespodzianek może się zdać całkowicie na moje poczucie estetyki i zamówić projekt w stu procentach autorski. Wtedy inspiracją może być dla mnie zarówno dzieło sztuki (np.: obraz, grafika, fotografia, film, utwór literacki lub muzyczny), jak i fragment otaczającej nas przyrody czy też dominujący gdzieś w czasie lub przestrzeni styl architektoniczny. Zawsze jednak staram się, aby moje projekty współgrały z Twoją osobowością i upodobaniami.

a prywatnie...

jestem pasjonatką wspinaczki skałkowej, natury i… dobrej wołowiny. Mieszkam we Wrocławiu.

"Siła dobrego projektu tkwi w nas i w naszej zdolności postrzegania świata za pomocą uczucia i rozumu. Dobry projekt architektoniczny jest zmysłowy. Dobry projekt architektoniczny jest mądry."

Peter Zumthor - "Myślenie Architekturą"

współpraca z Galerią Wnętrz Domar

Od kilkunastu lat współpracuję też z Galerią Wnętrz Domar we Wrocławiu - aranżuję przestrzenie wspólne galerii, wybieram aranżacje do sesji fotograficznych. Dokonuję też wyboru materiałów do corocznej edycji katalogu wnętrzarskiego, który prezentuje najnowsze trendy dotyczące wzornictwa i wykończenia oraz wyposażenia wnętrz. Jednocześnie raz w roku, od kilkunastu lat, współtworzę jedno z większych wydarzeń poświęconych designowi czyli Noc Z Designem.

Noc z Designem wpisała się w kalendarz prestiżowych wydarzeń we Wrocławiu. Każdego roku goszczą na nim artyści, przedstawiciele instytucji kulturalnych i uczelni artystycznych oraz osoby zainteresowane sztuką designu i nowymi trendami we wzornictwie. wyjątkowa uczta dla miłośników pięknego wzornictwa, meblarstwa, craft designu, projektowania wnętrz i architektury.

przykład klasycznej aranżacji salonu
biała jadalnia w pałacowym stylu
Karaiby - taras
mieszkanie pod wynajem - salon
projekt kawalerki - jak połączyć salon z kuchnią w małym mieszkaniu
przykład mieszkania z żółtymi dodatkami
przykładowa wizualizacja inwestycji - sypialnia
Wystawa "plemienność, uważność, żywotność" podczas 11. Nocy z Designem
wystawa słońce i wiatry autorstwa Sylwii Gulewicz Wysockiej i Mirosława Antoniewicza
wystawa Re-cycle story podczas 9. edycji Nocy z Designem
drewno w łazience - przykład
przykładowa czarno-biała łazienka

Skontaktuj się ze mną

Zadzwoń lub napisz do mnie, kolejnym krokiem będzie spotkanie (może być online) podczas którego omówimy warunki współpracy.

Sylwia Gulewicz - Wysocka

ikonka telefonu
+48 506 959 675
ikonka adresu mailowego
sylwia@architekci.art.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do mnie...

Dziękuję! Twoje zapytanie zostało prawidłowo wysłane. Postaram się odpowiedzieć w przeciągu 24h:)
Pozdrawiam ciepło
Sylwia GW
Oops! Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.