Szczegóły projektowe

Pomagam klientom urządzić i wyposażyć wnętrza w oparciu o najnowsze trendy, ale i wymagania przestrzeni czy budynku. Doradzam tonację kolorystyczną, dominujące materiały wykończeniowe.

Opracowuję koncepcje wnętrz z uwzględnieniem stylu życia i ogólnych potrzeb. Wykorzystuję swoje doświadczenie i wiedzę do kreowania przestrzeni funkcjonalnych, adaptuję rozwiązania do zmieniających się potrzeb np. wynikających ze zmiany sposobu i pracy, czy też rozwoju dzieci i młodzieży.

przykład projektu podstawowego

Projekt koncepcyjny

Opracowuję i proponuję  układ przestrzenno-funkcjonalny uwzględniający rozmieszczenie  wszystkich nieruchomych i ruchomych elementów wyposażenia. Dobieram odpowiednie oświetlenie i jego najbardziej funkcjonalne, ale też estetyczne rozmieszczenie. Proponuję spójne rozwiązania na wykończenie ścian, podłóg i sufitów  wraz z rekomendacją dotyczącą wyboru materiału i kolorystyki.

Wszystkie rekomendacje opieram o aktualną ofertę rynkową, zgodną z trendami wnętrzarskimi i odpowiadającą oczekiwaniom finansowym.

Co otrzymujesz na etapie projektu koncepcyjnego?

w ramach pakietu podstawowego:
rzuty, widoki oraz przekroje pomieszczeń umożliwiające wyobrażenie sobie proponowanych rozwiązań
prezentację rzeczywistych próbek wybranych materiałów w obiektach handlowych
zestawienie potrzebnych materiałów i wyposażenia
w ramach pakietu standard i premium:
rzuty, widoki oraz przekroje pomieszczeń umożliwiające wyobrażenie sobie proponowanych rozwiązań
prezentację rzeczywistych próbek wybranych materiałów w obiektach handlowych
zestawienie potrzebnych materiałów i wyposażenia
wizualizacje perspektywiczne wybranych przez Ciebie pomieszczeń

Projekt techniczny

To szczegółowy dokument dopracowujący projekt koncepcyjny. Otrzymasz go jako graficzne przedstawienie w rzutach, przekrojach i widokach w odpowiedniej, czytelnej skali (1:50, 1:25, 1:20) projektowanych rozwiązań, które umożliwia wykonawcom dokładne zrealizowanie wytycznych. W jego skład wchodzą:

projekt układu funkcjonalnego

czyli rozmieszczenie ścian działowych, drzwi, nieruchomych elementów wyposażenia (takich jak kominki, szafy, półki, sufity podwieszane), rozplanowanie łazienek i kuchni

projekt kolorystyki i dobór materiałów wykończeniowych

a więc określenie dokładnych numerów kolorów wg wzornika farb, wybór odpowiedniego rodzaju materiału na podłogi i ściany ze szczegółowym ich rozrysowaniem

schemat elektryki

uwzględniający rozmieszczenie wszystkich punktów elektrycznych: gniazdek, wyłączników, gniazd TV, telefonicznych oraz komputerowych i innych sieci niskoprądowych (np. nagłośnienie), dobór oświetlenia, osprzętu, źródeł światła.

Pamiętaj: schemat elektryki nie jest projektem wykonawczym tylko podstawą do jego sporządzenia przez uprawnionego projektanta!

dobór wyposażenia

najprzyjemniejszy element projektowania technicznego, a więc dobór mebli, drzwi, projekt mebli kuchennych oraz mebli nietypowych np. do zabudowy, dobór wyposażenia łazienek (armatura, ceramika sanitarna), dobór dodatków i akcentów kolorystyczno – przestrzennych, dobór sposobu i rodzaju przesłon okiennych (rolety, zasłony)

Skontaktuj się ze mną

Zadzwoń lub napisz do mnie, kolejnym krokiem będzie spotkanie (może być online) podczas którego omówimy warunki współpracy.

Sylwia Gulewicz - Wysocka

ikonka telefonu
+48 506 959 675
ikonka adresu mailowego
sylwia@architekci.art.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do mnie...

Dziękuję! Twoje zapytanie zostało prawidłowo wysłane. Postaram się odpowiedzieć w przeciągu 24h:)
Pozdrawiam ciepło
Sylwia GW
Oops! Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.